REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Kościuszki 37inwestycja
Pokaż inwestycję
Kościuszki 37
Wrocław, Stare Miasto, Kościuszki 37
W Katowicach otwarto trzeci w Polsce butik cyrkularnyartykuł
Pokaż artykuł
W Katowicach otwarto trzeci w Polsce butik cyrkularny
W samym centrum Katowic, w Galerii Katowickiej otworzył się trzeci w Polsce butik cyrkularny. Projekt promuje odpowiedzialną modę oraz ideę gospodarki obiegu zamkniętego, angażuje lokalną społeczność oraz wspiera regionalne NGO’sy.
Miliony unijnego dofinansowania na zieleń w Poznaniuartykuł
Pokaż artykuł
Miliony unijnego dofinansowania na zieleń w Poznaniu
Bardzo dobra informacja dla stolicy Wielkopolski. Miasto Poznań otrzymało blisko 14 milionów złotych unijnego dofinansowania. Pieniądze będą przeznaczone na przywracanie terenów zieleni. Dzięki temu zagospodarowany zostanie m.in. obszar wokół stadionu Szyca. Zyskają też uczniowie i mieszkańcy Rataj.
W centrum Wrocławia Akademia Sztuk Pięknych wybuduje nowy budynek dydaktyczno-administracyjny [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
W centrum Wrocławia Akademia Sztuk Pięknych wybuduje nowy budynek dydaktyczno-administracyjny [WIZUALIZACJE]
Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu (ASP) zrealizuje nową inwestycję w samym centrum stolicy Dolnego Śląska. Przy ulicy Traugutta 35, wybuduje nowy budynek dydaktyczno-administracyjny D1.
Nowy most kolejowy na Regalicy w Szczecinie zwiększył możliwości kolei i żeglugi [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Nowy most kolejowy na Regalicy w Szczecinie zwiększył możliwości kolei i żeglugi [ZDJĘCIA]
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. i Wody Polskie wybudowały nowy most na Regalicy w Szczecinie. Przeprawa zwiększyła możliwości kolei i żeglugi na Pomorzu Zachodnim. Nowym mostem sprawniej i bezpieczniej może jeździć więcej pociągów. Poprawiło się bezpieczeństwo powodziowe. Inwestycja za ponad 300 mln zł współfinansowana jest przez Unię Europejską z Instrumentu CEF „Łącząc Europę”. Generalnym wykonawcą jest firma Budimex S.A. z Warszawy.
Polskie miasta i branża zrównoważonej mobilności apelują o kontynuację prac nad programem „Mój Rower Elektryczny”artykuł
Pokaż artykuł
Polskie miasta i branża zrównoważonej mobilności apelują o kontynuację prac nad programem „Mój Rower Elektryczny”
Polskie Stowarzyszenie Nowej Mobilności z 22 sygnatariuszami zwrócili się do Ministerstwa Klimatu i Środowiska oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej z listem otwartym, apelując o kontynuację działań nad programem „Mój Rower Elektryczny”.
W Gliwicach będzie produkowane ciepło ze ścieków oczyszczonychartykuł
Pokaż artykuł
W Gliwicach będzie produkowane ciepło ze ścieków oczyszczonych
Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Gliwicach realizuje jeden z najbardziej zaawansowanych projektów transformacji energetycznej w polskim ciepłownictwie – budowę wielkoskalowej pompy ciepła wykorzystującej ciepło ze ścieków oczyszczonych pochodzących z Centralnej Oczyszczalni Ścieków w Gliwicach. Za realizację kluczowego etapu przedsięwzięcia odpowiadać będzie Grupa KDM, wybrana na integratora inwestycji. Podpisano umowę w tej sprawie.
Koleje Dolnośląskie kupią kolejne 10 pociągów Elf2 od PESA Bydgoszcz [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Koleje Dolnośląskie kupią kolejne 10 pociągów Elf2 od PESA Bydgoszcz [FILM]
Dolny Śląsk nie zwalnia tempa w kolejowej rewolucji. Koleje Dolnośląskie kupią kolejne dziesięć pociągów od PESA Bydgoszcz. Po realizacji zamówienia po dolnośląskich torach będzie jeździć aż 55 Elfów. KD dysponują największą w kraju flotą tych pięcioczłonowych zespołów trakcyjnych.
[Wrocław] Konferencja Innowacje Rynku Nieruchomościartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Konferencja Innowacje Rynku Nieruchomości
Już w lipcu do Wrocławia zjadą polscy i zagraniczni przedstawiciele branży nieruchomości, aby wziąć...
Będą wielkie inwestycje w warszawskich elektrociepłowniachartykuł
Pokaż artykuł
Będą wielkie inwestycje w warszawskich elektrociepłowniach
Elektrociepłownia Żerań, Siekierki i Pruszków oraz Ciepłownie Wola i Kawęczyn – to aktywa ciepłownicze Grupy ORLEN w aglomeracji warszawskiej, które już w 2035 r. odejdą całkowicie od spalania węgla. Podstawą dekarbonizacji tych aktywów staną się ciepło generowane z gazu i energii odnawialnej, odzyskiwanie ciepła odpadowego ze ścieków, spalin i systemów chłodzących oraz akumulatory ciepła.
Impuls dla czystszego transportu w Polsce. Powstaną setki szybkich stacji ładowania dla ciężarówekartykuł
Pokaż artykuł
Impuls dla czystszego transportu w Polsce. Powstaną setki szybkich stacji ładowania dla ciężarówek
Rozwój zeroemisyjnego transportu ciężkiego w Polsce przyspiesza. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zatwierdził przedsięwzięcia rekomendowane do dofinansowania, które pozwolą na budowę ogólnodostępnych stacji ładowania dla zeroemisyjnych pojazdów ciężarowych - przede wszystkim wzdłuż sieci bazowej TEN-T oraz w centrach logistycznych, bazach eksploatacyjnych oraz terminalach intermodalnych.
Kraków stawia na technologie kosmiczneartykuł
Pokaż artykuł
Kraków stawia na technologie kosmiczne
Kraków stawia na technologie kosmiczne. Coraz więcej projektów wspiera rozwój miasta, a kluczową rolę w budowie sektora odgrywa Krakowski Park Technologiczny (KPT). Kraków realnie kształtuje przyszłość technologii kosmicznych – od robotyki i AI po systemy satelitarne – umacniając pozycję jednego z kluczowych ośrodków innowacji kosmicznych w Europie.
firma
Pokaż firmę
Gruba Focca - pizzeria Wrocław
Wrocław, ul. Hubska 72b
firma
Pokaż firmę
Projektowanie, zakładanie i aranżacja ogrodów Wrocław - Lipowa Aleja
Wrocław, Karmelkowa 70A
firma
Pokaż firmę
MadClinic – Medycyna estetyczna
Wrocław, Poniatowskiego 7c
firma
Pokaż firmę
Vitrum Maintenance Services Konrad Madej Włodawa
Klaudyn, Mieczysława Karłowicza 8
firma
Pokaż firmę
KANCELARIA PRAWNO-PODATKOWA ADWOKAT DORADCA PODATKOWY MARCIN PACYNA
Wrocław, Świdnicka 18/20
firma
Pokaż firmę
Klimatyzacja Wrocław - montaż i serwis - Czysty Klimat
Wrocław, Kwidzyńska 29
[Wrocław] Legendarna Witaminka w Rynku czynna do środy. Nowy lokal najwcześniej wiosnąartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Legendarna Witaminka w Rynku czynna do środy. Nowy lokal najwcześniej wiosną
Najprawdopodobniej tylko do środy będzie działać słynny koktajlbar Witaminka w Rynku. Właścicielki n...
Wrocławska Oczyszczalnia Ścieków "Janówek" zostanie rozbudowana [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Wrocławska Oczyszczalnia Ścieków "Janówek" zostanie rozbudowana [WIZUALIZACJE]
134 mln zł netto na modernizację pompowni ścieków, osadników wstępnych, ale także budowę instalacji Anammox, czyli innowacyjnej technologii, którą opatentowali inżynierowie MPWiK i naukowcy z Politechniki Wrocławskiej. Rozpoczyna się rozbudowa oczyszczalni ścieków "Janówek" we Wrocławiu. To kluczowy element adaptacji infrastruktury Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji do rosnącej liczby mieszkańców oraz do coraz częstszych ekstremalnych zjawisk pogodowych, takich jak nawalne deszcze.
REKLAMA